Poradna: Nehormonální antikoncepce

Sekce: Gynekologie

Otázka:

Dobrý den. Mám otázku ohledně nehormonálního tělíska GyneFix. Je možné ho zavést i ženám které ještě nerodily? Mám problémy s nadměrnou srážlivostí krve a proto nemohu užívat HA. Žádné spermicidní krémy ani čípky mi nevyhovují. Předem děkuji za odpověď.

Choceň , 08.05.2013
Odpověď

Ano, je to možné, i když se to běžně nedoporučuje, zejména pro trochu vyšší riziko možné infekce a ohrožení plodnosti ženy. Tento důvod platil spíše v minulosti, kdy se používala tzv. DANA (dokonalá a neškodná antikoncepce  - každá invazivní forma antikoncepce má nějaká svá rizika). Od té doby došlo k technologickému zlepšení a komplikace při zavedení tělíska bývají spíše výjimečné. Většinou se používají tělíska “Multi Load”, která jsou opatřena drátkem z drahého kovu a ten riziko infekce snižuje. Dále jsou tělíska různě veliká, takže je vhodné a možné pro ženu, která ještě nerodila, vybrat tělísko menší. Některé ženy uvádějí vyšší náchylnost ke křečím, některé v mezidobí trochu špiní. Doporučuji opravdu pečlivě "přečíst příbalový leták", tj. nejen ho opravdu přečíst, ale i vyptat se svého lékaře/lékařky na všechna možná rizika, pořádně zkonzultovat svůj zdravotní stav.

Petra Sovová , 25.05.2018+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce gynekologie
Přejít na odborné články narozeni.cz

O nás

Internetové stránky narozeni.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když se narodí dítě.

více

Vyhledávání

Kalkulačky

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
banner
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.narozeni.cz pište na info@narozeni.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference